לשלשת יונים: מהם הסיכונים וכיצד מטפלים במפגע?

לשלשת יונים היא מפגע נפוץ במיוחד, אשר מהווה פגיעה אסתטית ותברואתית כאחד. הלשלשת גורמת למסך גרגירים אשר פוגעים בנשימה, יוצרים ריח חריף ומעיק ואף מסכנים את השוהים במקום בהידבקות בכיני יונים, במחלות וזיהומים מסוכנים. לכן חשוב מאוד לדאוג לניקוי וחיטוי המקום באופן מבוקר ומקצועי. כך תעשו זאת נכון

שתפו:

לשלשת יונים (צואת יונים) מהווה מטרד נפוץ במיוחד, אשר עלול להוביל לאינספור בעיות: היא יוצרת ריח רע, מכתימה את האזור ואם כל זה לא מספיק – היא יוצרת תגובות אלרגיות, מפיצה שלל זיהומים וחיידקים אשר עלולים לפגוע בבני אדם, חלקם אף מסוכנים ביותר ועלולים לגרום להתפתחות מחלות שונות בעור, בדרכי הנשימה ובמערכת העצבים. 

הלשלשת פוגעת גם ברכוש, היות והיא מכילה חומצה אשר מאכלת חומרים כמו אבן וברזל. כך, רכבים או מבנים שונים אשר באים במגע עם הלשלשת, עלולים להיפגע באופן בלתי הפיך.

ניקיון לשלשת יונים

לשלשת יונים - ניקוי וחיטוי המקום. על גגות, מרפסות

חברת בסט ניקיון מתמחה באיתור אזורי המחייה של יונים, ניקיון וחיטוי של המקום. זו עלולה לגרום לזיהומים והפצת מחלות שונות, לכן לא מומלץ לבוא עימה במגע ואין לנסות לנקות אותה לבד, אלא להסתייע בשירותי ניקיון המתמחים בניקוי והסרה של לשלשת יונים.  

אנו דואגים לניקיון וסילוק של לשלשת היונים, כולל חיטוי מוחלט של המקום, על ידי שימוש בעזרים וחומרי ניקוי ייעודיים. בנוסף, לאחר תהליך הניקיון מופעלים במקום אמצעי הרתעה כטיפול מונע אשר מטרתו למנוע את הופעתם המחודשת של היונים, במטרה לאפשר רמת תברואה גבוהה לשוהים במקום. הניקיון מתבצע בשלל מוקדים: על גגות מפעלים, מחסנים, מרפסות ודירות פרטיות.

חשוב מאוד להרחיק את היונים בצורה מקצועית.

מפגע מסוכן ונפוץ באזורינו

היונים הן נשאיות ומפיצות של נגיפים ומחלות שונות. נגיפים אלו פוגעים בבני אדם ובבעלי חיים כאחד והם מהווים סכנה בריאותית של ממש. הנה כל הסיכונים אשר עלולים להיגרם בעקבות חשיפה ללשלשת יונים:

מחלות נשימה – הנגרמות בעקבות פטריה המתפתחת על גללי היונים. פטריה זו מסוכנת לנשימה.

זיהומים – הנגרמים על ידי חיידקים הנמצאים בלשלשת, בהם קנדידאזיס, מחלה היוצרת גירוי של האזורים הריריים בגוף האדם. מחלה זיהומית נוספת אשר עלולה להיגרם בעקבות לשלשת יונים היא הסלמונלה. הסיכון העיקרי הוא שחיידקים אלה עלולים לחדור אל תוך מערכות האוורור ואל פנים המבנה וכך לסכן את מצבם הבריאותי של השוהים במקום.

תגובות אלרגיות, כגון גירוי בעור, דלקות במערכת העצבים, אשר עלולות לעבור על ידי טפילים וחרקים אשר מתמקמים על הלשלשת, בהן דלקת קרום המוח.

דרכי הטיפול

תהליך הטיפול במפגע כולל מספר שלבים עיקריים:

ניקיון – ניקוי האזור באופן מוחלט, כולל גירוד וסילוק לכלוך שהתקשה.

טיהור – חיטוי המקום על ידי שימוש בחומרי ניקוי אנטיבקטריאליים.

טיפול מונע – שימוש באמצעי הרתעה שונים במטרה למנוע את הופעת היונים באזור.

דילוג לתוכן